Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Ograniczenie działalności Archiwum Państwowego w Warszawie, w związku z koronawirusem, w dniach od 12 marca 2020 r. do odwołania

W związku z przeciwdziałaniem epidemii wywołanej rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz w trosce o bezpieczeństwo Klientów i pracowników przypominamy o czasowym ograniczeniu działalności Archiwum.

W związku z tym informujemy, że pracownie Archiwum Państwowego w Warszawie przy ul. Krzywe Koło 7 oraz oddziałach zamiejscowych będą zamknięte w dniach od 12 marca 2020 r. do odwołania.

Jednocześnie przypominamy, że ewidencja zasobu i skany wielu dokumentów dostępne są na portalu https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/

Prosimy także o czasowe stosowanie komunikacji elektronicznej i telefonicznej jako alternatywy dla bezpośredniego kontaktu w Biurze Obsługi Klienta/Kancelarii i załatwiania spraw urzędowych.

W przypadku pojawienia się nowych wytycznych będziecie Państwo na bieżąco informowani.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy i dziękujemy za okazane zrozumienie

25 marca 2020
Czytaj więcej o: Ograniczenie działalności Archiwum Państwowego w Warszawie, w związku z koronawirusem, w dniach od 12 marca 2020 r. do odwołania

Kontakt z Archiwum

Szanowni Państwo!

W związku z czasowym ograniczeniem pracy Archiwum Państwowego w Warszawie, prosimy w kontaktach z nami od dnia 18 marca 2020 r. do odwołania, o korzystanie z numeru telefonu: 601 803 415.

18 marca 2020
Czytaj więcej o: Kontakt z Archiwum

Ograniczenie działalności Archiwum Państwowego w Warszawie, w związku z koronawirusem, w dniach 12 - 25 marca 2020r.

W związku z opublikowaniem komunikatu sztabu kryzysowego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego informującego o podjęciu zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie się szerzenia koronowirusa SARS-COV-2 i czasowym zamknięciu od 12 do 25 marca 2020 r. instytucji podległych Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych podjął decyzję o ograniczeniu działalności podległych mu archiwów państwowych.

W związku z tym informujemy, że pracownie Archiwum Państwowego w Warszawie przy ul. Krzywe Koło 7 oraz oddziałach zamiejscowych będą zamknięte w dniach 12 - 25 marca 2020 r.

Jednocześnie przypominamy, że ewidencja zasobu i skany wielu dokumentów dostępne są na portalu https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/

Ponadto, w trosce o zdrowie Użytkowników i Pracowników, z uwagi na ryzyko epidemiologiczne, bardzo prosimy *o ograniczenie wizyt osobistych* w siedzibie Archiwum i oddziałach do niezbędnych przypadków, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.

Prosimy także o stosowanie komunikacji elektronicznej i telefonicznej jako alternatywy dla bezpośredniego kontaktu w Biurze Obsługi Klienta/Kancelarii i załatwiania spraw urzędowych.

W przypadku pojawienia się nowych wytycznych będziecie Państwo na bieżąco informowani.

 

11 marca 2020
Czytaj więcej o: Ograniczenie działalności Archiwum Państwowego w Warszawie, w związku z koronawirusem, w dniach 12 - 25 marca 2020r.
Powiększ zdjęcie

V Ogólnopolska konferencja archiwistów i historyków "Educare necesse est - Rzeczpospolita małych ojczyzn"

W dniach 30 czerwca–1 lipca 2020 r. odbędzie się w Warszawie kolejna już konferencja z cyklu „Educare necesse est…”. Obrady odbywać się będą w Sali Kolumnowej Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 26/28) oraz w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli (ul. Świętojerska 9).

9 marca 2020
Czytaj więcej o: V Ogólnopolska konferencja archiwistów i historyków "Educare necesse est - Rzeczpospolita małych ojczyzn"
Powiększ zdjęcie

Promocja Roczników Łowickich i dar dla łowickiego Archiwum

W dniu 29 lutego 2020 r. w Łowickim Ośrodku Kultury przy ul. Podrzecznej 20 w Łowiczu odbyła się prezentacja XVI tomu „Roczników Łowickich”.

3 marca 2020
Czytaj więcej o: Promocja Roczników Łowickich i dar dla łowickiego Archiwum