Archiwum Państwowe w Warszawie

Strona główna

Aktualności

Informacja - pracownia w Warszawie

Archiwum Państwowe w Warszawie uprzejmie informuje, że w dniu 25 lipca (czwartek) pracownia w Warszawie będzie czynna w godz. 13.30-18.30.

22 lipca 2019
Czytaj więcej o: Informacja - pracownia w Warszawie

Archiwa Rodzinne Niepodległej

W ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej Archiwum Państwowe w Warszawie zaprasza do swoich punktów konsultacyjnych w Warszawie, Grodzisku Mazowieckim, Łowiczu, Mławie, Otwocku i Pułtusku.

15 lipca 2019
Czytaj więcej o: Archiwa Rodzinne Niepodległej

Informacja - pracownia w Grodzisku Mazowieckim

Archiwum Państwowe w Warszawie uprzejmie informuje, że w dniu 22 lipca (poniedziałek) pracownia w oddziale w Grodzisku Mazowieckim będzie nieczynna. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

11 lipca 2019
Czytaj więcej o: Informacja - pracownia w Grodzisku Mazowieckim
Powiększ zdjęcie

Nowości wydawnicze Archiwum Państwowego w Warszawie

Educare necesse est — wokół idei patriotyzmu. Przykłady dobrych praktyk edukacyjnych, red. nauk. V. Urbaniak, Warszawa 2019, ISBN 978-83-946504-4-5, ss. 262 + 2 nlb

Trzecia już publikacja poświęcona działalności edukacyjnej realizowanej przez archiwa. Obejmuje 23 artykuły podzielone na trzy działy: „Patriotyzm — idea i zjawisko”, „Wartości patriotyczne w programach szkolnych i działaniach archiwów (doświadczenia i refleksje)”, „Rola nauk pomocniczych historii w warsztacie dydaktyka i archiwisty”.

10 lipca 2019
Czytaj więcej o: Nowości wydawnicze Archiwum Państwowego w Warszawie
Powiększ zdjęcie

Kolory Polski w Oddziale APW w Łowiczu - fotorelacja

W sobotę 29 czerwca w godzinach popołudniowych łowicki oddział APW gościł uczestników Festiwalu Wędrownego Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Trzy grupy wycieczkowe z Łodzi i okolic miały okazję zwiedzić siedzibę Archiwum, posłuchać krótkiego wykładu o jego historii i zasobie, a przede wszystkim obejrzeć wystawę „Łowiczanie w walce o niepodległość” i wybrane najstarsze dokumenty miejskie i cechowe. Gości oprowadzali po Archiwum: st. arch. Anna Chmielewska i jego kierownik Marek Wojtylak.

10 lipca 2019
Czytaj więcej o: Kolory Polski w Oddziale APW w Łowiczu - fotorelacja