Archiwum Dokumentacji Osobowej i Płacowej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Archiwum Dokumentacji Osobowej i Płacowej: informacje podstawowe

 

 

Do zadań Archiwum Państwowego w Warszawie należy również prowadzenie spraw przechowywania dokumentacji o czasowym okresie przechowywania w zakresie ustalonym Ustawą z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach, w szczególności realizacja zadań wynikających z art. 51 u ust. 3 tej ustawy, oraz prowadzenie i administrowanie bazą danych "Miejsca przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej pracodawców".

Archiwum prowadzi też działalność usługową, w ramach której:

  • przechowuje dokumentację o czasowym okresie przechowywania, w tym dokumentację osobową i płacową;
  • wydaje odpisy i kopie z tej dokumentacji;
  • dokonuje jej konserwacji.
28 maja 2015

Realizacja kwerend z dokumentacji pracowniczej w ADOP

Jeśli poszukujesz własnej dokumentacji sprawdź czy twój zakład pracy na pewno został zlikwidowany, jeśli został przekształcony, zmienił nazwę, ale nadal istnieje należy tam zwrócić się o dokumenty. Więcej informacji o tym jak szukać dokumentacji pracowniczej znajdziesz pod adresem: https://www.warszawa.ap.gov.pl/art,155,przewodnik. Sprawdź czy podałeś w swoim piśmie wszystkie potrzebne do rozpoczęcia poszukiwań dane takie jak: pełna nazwa zakładu pracy, dokładny adres zakładu pracy, okres zatrudnienia, stanowisko, imię i nazwisko, datę urodzenia, imię ojca, obecny adres zamieszkania, telefon kontaktowy. Jeśli nie podałeś nam tych informacji, uzupełnij je bo nie możemy ci pomóc. Jeśli szukasz tylko miejsca przechowywania i nie chcesz czekać tak długo, sprawdź swoją firmę sam, posługując się bazą danych „Miejsca przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej” pod adresem https://ewidencja.warszawa.ap.gov.pl/miejsca.php lub na stronie ZUS, znajdującej się pod adresem www.zus.pl, wpisując w wyszukiwarkę „Baza zlikwidowanych lub przekształconych zakładów pracy”. Można też posłużyć się innymi wyszukiwarkami internetowymi. W takiej sytuacji prosimy o informację o rezygnacji z prowadzonych przez nas poszukiwań. Jeśli jako przechowawca dokumentacji widnieje Archiwum Dokumentacji Osobowej i Płacowej w Milanówku należy wysłać na nasz adres tradycyjną pocztą wniosek podpisany własnoręcznie (udostępnianie danych osobowych).

 

21 marca 2018
Jolanta Louchin

Archiwum Dokumentacji Osobowej i Płacowej: dane kontaktowe

 

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami oraz w trosce o Państwa bezpieczeństwo uprzejmie informujemy, że udzielamy telefonicznie informacji o miejscach przechowywania dokumentacji. Mogą Państwo również składać wnioski pisemne. Ponadto informujemy, że podstawowe informacje o tym jak szukać dokumentacji pracowniczej znajdziecie Państwo klikając tutaj: Przewodnik

Adres: ul. Stefana Okrzei 1
05-822 Milanówek
Zastępca dyrektora ds. Dokumentacji Osobowej i Płacowej: Jolanta Louchin
 
Telefon: sekretariat: 22 724 76 05
Fax: 22 724 82 61
e-mail:  adop.kancelaria@warszawa.ap.gov.pl

 

27 maja 2015
Czytaj więcej o: Archiwum Dokumentacji Osobowej i Płacowej: dane kontaktowe

Archiwum Dokumentacji Osobowej i Płacowej: zasób

Archiwum Dokumentacji Osobowej i Płacowej, zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000) wydaje uwierzytelnione kopie lub odpisy z przechowywanej dokumentacji wyłącznie na pisemny wniosek uprawnionych instytucji lub osób prywatnych, opatrzony własnoręcznym, oryginalnym podpisem. Przy wypełnianiu formularza należy pamiętać o wpisaniu danych we wszystkie wymagane rubryki. Ich brak może uniemożliwić odszukanie dokumentacji oraz pozytywne załatwienie sprawy. Otrzymane wnioski są realizowane w kolejności ich wpływu.

 

28 maja 2015
Czytaj więcej o: Archiwum Dokumentacji Osobowej i Płacowej: zasób

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-26
Data publikacji:2015-05-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:135102