Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Realizacja kwerend z dokumentacji pracowniczej w ADOP

Archiwum Państwowe w Warszawie uprzejmie informuje, że w związku z gwałtownie rosnącą ilością wniosków dotyczących udostępnienia akt osobowych i płacowych, wynikającą ze skrócenia wieku emerytalnego, jakie wpływają do Archiwum w Milanówku, okres oczekiwania na odpowiedź wynosi obecnie ponad 10 miesięcy. Informacja o planowanym terminie załatwienia sprawy jest przesyłana wnioskodawcom do wiadomości.

9 stycznia 2018
Czytaj więcej o: Realizacja kwerend z dokumentacji pracowniczej w ADOP
Powiększ zdjęcie

Kawiarnia Naukowa w Pałacu Staszica

Archiwum Państwowe w Warszawie zaprasza w dniu 15 stycznia 2018 roku do Pałacu Staszica, ul. Nowy Świat 72 na wykład dr Martyny Molak-Tomsia z Muzeum i Instytutu Zoologii PAN „Co nowego mówią nam geny zachowane w starych kościach?”.

9 stycznia 2018
Czytaj więcej o: Kawiarnia Naukowa w Pałacu Staszica
Powiększ zdjęcie

Zmarła prof. Maria Nietyksza

Archiwum Państwowe w Warszawie z przykrością informuje, że 29 grudnia 2017 r. zmarła prof. Maria Teresa Nietyksza, związana z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistka z zakresu historii XIX i XX wieku, badaczka dziejów społecznych, Varsavianistka, wieloletnia recenzentka "Kroniki Warszawy".

4 stycznia 2018
Czytaj więcej o: Zmarła prof. Maria Nietyksza

Święta Bożego Narodzenia

"Obdarowanie kogoś nie jest rzeczą tak łatwą, jak się wydawać może. Jest to swego rodzaju kunszt, w którym trzeba wykazać dużo delikatności, finezji i dobrego smaku" — te słowa, zaczerpnięte z jednej ze świątecznych reklam zamieszczanych przed stuleciem w okresie świąteczno-noworocznym w codziennej prasie warszawskiej, pozostają nadal aktualne.

22 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Święta Bożego Narodzenia
Powiększ zdjęcie

Kawiarnia Naukowa w Pałacu Staszica

Archiwum Państwowe w Warszawie zaprasza w dniu 18 grudnia 2017 roku do Pałacu Staszica, ul. Nowy Świat 72 na wykład dr hab. Przemysława Tomalskiego „O czym myślą dzieci?”.

18 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Kawiarnia Naukowa w Pałacu Staszica