Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Realizacja kwerend z dokumentacji pracowniczej w ADOP

Archiwum Państwowe w Warszawie uprzejmie informuje, że w związku z gwałtownie rosnącą ilością wniosków dotyczących udostępnienia akt osobowych i płacowych, wynikającą ze skrócenia wieku emerytalnego, jakie wpływają do Archiwum Dokumentacji Osobowej i Płacowej w Milanówku, okres oczekiwania na odpowiedź wynosi obecnie ponad 17 miesięcy. Informacja o planowanym terminie załatwienia sprawy jest przesyłana wnioskodawcom do wiadomości.

25 września 2018
Czytaj więcej o: Realizacja kwerend z dokumentacji pracowniczej w ADOP

Zebranie naukowe w Archiwum Państwowym w Warszawie

O „Zbiorze cimeliów w zasobie Archiwum Państwowego w Warszawie” opowie w najbliższy czwartek (27 września 2018 r.) Urszula Grunwald, która scharakteryzuje najcenniejsze archiwalia z zespołów: Zbiór Rękopisów, Zbiór Afiszów, Kancelaria Jana Wincentego Bandtkie notariusza w Warszawie, Kancelaria Gubernatora Warszawskiego, Rząd Gubernialny Warszawski. Wszystkich zainteresowanych tematem wystąpienia oraz obejrzeniem omawianych materiałów Archiwum Państwowe w Warszawie zaprasza na zebranie naukowe, które rozpocznie się o godzinie 12.00 w sali Pod Modrzewiowym Stropem.

 

25 września 2018
Czytaj więcej o: Zebranie naukowe w Archiwum Państwowym w Warszawie

Informacja - pracownia w Warszawie

Archiwum Państwowe w Warszawie uprzejmie informuje, że 27 września (czwartek) Pracownia będzie czynna w godz. 10.30-18.30 .

18 września 2018
Czytaj więcej o: Informacja - pracownia w Warszawie
Powiększ zdjęcie

Wystawa plenerowa "Miasto bez rabina nie może istnieć" w Archiwum Państwowym w Warszawie Oddział w Otwocku

Archiwum Państwowe w Warszawie  serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedziń naszego oddziału w Otwocku, gdzie od 17 sierpnia br. można zapoznać się z wystawą "Miasto bez rabina nie może istnieć. Rabini, podrabini i kandydaci na rabinów guberni warszawskiej". Zaprezentowane na wystawie dokumenty i zdjęcia pochodzą z przechowywanego w zasobie Archiwum Państwowego w Warszawie zespole Rządu Gubernialnego Warszawskiego Referatu VI Wyznaniowego Wydziału Administracyjnego.

 

20 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Wystawa plenerowa "Miasto bez rabina nie może istnieć" w Archiwum Państwowym w Warszawie Oddział w Otwocku
Powiększ zdjęcie

Kronika Warszawy

Ukazał się pierwszy tegoroczny numer "Kroniki Warszawy".

 

30 lipca 2018
Czytaj więcej o: Kronika Warszawy